Ziemassvētku kaķītis, kurš joprojām meklē mājas

CAT CARE COMMUNITY

Ziemassvētki, visiem ir svētki.

Garām steidzas ļaudis, viņos jaušams siltums, mājīgums un prieks. Mani viņi neredz, es esmu tikai kaķis, netīrs un blusains… un gandrīz miris.

Es nevaru vairs paņaudēt, piecelties… Kaut ātrāk, grūti te tā gulēt pie kāpņu telpas un skatīties uz apkārt notiekošo… manis drīz vairs nebūs.
Nezinu, cik ilgi jau gaidu savas dzīves dienu beigas, skaits sajucis.
Pie manis pienāca meitene, vai tiešām mani kāds redz? Viņai nav vienalga?

Viņa saka, ka palīdzēs… bet viņa aiziet, aizbrauc… laikam jau man tikai tā šķita. Viņa atkal atbrauca, kopā ar kādu. Kāpēc viņi mani ielika kastē un pēc tam mašīnā? Tagad ved prom. Kur? Kāpēc? – Neko nesaprotu.
Atveda pie cilvēkiem halātos, saka man, ka esmu labs un man palīdzēs.

Viņi skatās uz mani ar šausmām un žēlumu… un šķiet arī ar rūpēm?!

Nevaru viņiem noticēt, nedrīkstu ticēt. Reiz jau tā gadījās un beigās nonācu uz ielas…

Viņi mani apskatīja, sāpīgi potēja, nomazgāja, iepilināja kaut ko. Viņi pauž mīlestību un rūpes. Vai tiešām mani var mīlēt?

Klīnikā pavadīju gandrīz trīs nedēļas, uzvedos labi, visas procedūras mierīgi pacietu. Es tagad redzu, mans ķermenis nesāp un varu elpot caur degunu. Viņi saka, ka esmu skaists kaķis, man neviens to nekad nav teicis. Es ļoti centos iet uz kastīti, pats uzmanīgi ēdu. Mazgājos un darīju visu, ko kārtīgi kaķi dara.

Mani aizveda uz pagaidu mājām, bet tur es ieraudzīju suni… un uzbruku. Es nevienu negribēju satraukt, bet daudzus gadus atpakaļ mani sakoda suns un tādēļ man neklausa ķepiņas.

Mani atkal veda projām, aizveda pie meitenes, kura Ziemassvētkos mani atrada. Viņa teica, ka esmu Ziemassvētku kaķis un nosauca mani par Kristoferu.

Viņai ir daudz citu kaķu un suņu, man viņi nepatīk, var jau būt, ka es ar suņiem sadraudzētos, tomēr pagātnes atmiņas ir spēcīgākas.

Man ir sava istaba, šeit ir silti un labi, bet ļoti vientuļi. Viņa neienāk tik bieži kā man gribētos. Esmu gatavs mīlēt visus cilvēkus, murrāt klēpī, ik uz soļa sekot saimniekam, sargāt viņa sapņus blakus guļot. Bet ar citiem dzīvniekiem sadraudzēties neizdosies.

Viņa saka, ka kaut kur ir mans cilvēks, viņš tikai jāsagaida. Mans mīļais cilvēk, es Tevi ļoti gaidu un gribu mājās, brauc pēc iespējas ātrāk.

Tavs Ziemassvētku kaķis.

Avoti: Helena Maria Rozenbah. Bilde: Triangle Eight, Tulkojums: Arta.

Lasi, dalies un palīdzi!