“Pilsētā, kurā slavenu kaķu figūras ir arhitektūras pieminekļos, jābūt pilnai ar kaķu draugiem, vai ne?” – stāsta biedrībai brīvpratīgā Buzzy.

CAT CARE COMMUNITY

Ir liels prieks iepazīties ar Buzzy. Iepriekš viņa dzīvoja Dubajā, bet šobrīd dzīvo Rīgā un kā brīvprātīgā Cat Care Community, dod pagaidu mājas un rūpējās par bezsaimnieku kaķiem.

Viņa ir pārliecināta, ka kaķis mājās var dot mums tik pat daudz prieka, cik mēs viņam, izglābjot un dodot pajumti.

Cat Care Community uzdeva dažus jautājumus par viņas attiecībām ar kaķiem.

1. Cik ilgi jūs palīdziet klaiņojošiem kaķiem?

Pamestiem kaķiem es palīdzu visu dzīvi, arī mana ģimene mīl kaķus, mamma palīdzēja kā brīvprātīgā  SPCA Āfrikas pilsētā, kurā dzīvojām. Ar pudelīti baroju mazus pamestus kaķēnus, ir viena no manām pirmajām bērnības atmiņām. Pirms es pārvācos uz Rīgu, strādāju brīvprātīgo darbu kaķu glābšanas organizācijā, Dubajā.

2.Kas jūs iedvesmoja sākt nodarboties ar brīvprātīgo darbu?

Es pamanīju, ka Rīgā daudziem maniem Latviešu draugiem ir pieder kaķi, kurus viņi ļoti mīl. Es apjautājoes viņiem, lai noskaidrotu vai tuvumā ir kāda kaķu glābšanas organizācija, jo man šķita, ka šeit varētu atrasties labas mājas priekš viņiem. Pilsētā, kurā slavenu kaķu figūras ir arhitektūras pieminekļos, jābūt pilnai ar kaķu draugiem, vai ne?

Pilsētā, kurā slavenu kaķu figūras ir arhitektūras pieminekļos, jābūt pilnai ar kaķu draugiem, vai ne?

3.Ko jūs vēlaties paveikt, palīdzot kaķiem?

Nu, es mīlu kaķus, domāju, ka viņi ir ļoti īpaši radījumi, kas nav radīti dzīvei brīvā dabā.

Palīdzot klaiņojošam kaķim ir veids, kā pasauli padarīt kaut mazliet labāku un cerams izglābt šo dzīvībiņu. Nevar zināt, varbūt Ēģitiešiem bija taisnība, ka kaķu dievība “Bastet” nesīs man veiksmi. 😉

4. Ko Tev nozīmē kaķis?

Manuprāt nav nekā labāka un nomierinošāka par murrājošu kaķi. Ir bijuši pētījumi, kas pierāda murrāšanas dziedinošo ietekmi. Šajā pandēmijas laikā esmu bijusi viena, tūkstošiem jūdžu attālumā no ģimenes un ilgu laiku nav bijusi iespēja tikties ar draugiem… Esmu pārliecināta, ka kaķi, kuriem devu pagaidu mājas ir palīdzējuši manai mentālajai veselībai. Viņi man ir bijuši sabiedrība un palīdzējuši tik pat ļoti, cik es palīdzu viņiem. 

5. Vai tev iepriekš ir bijis kaķis?

Man ir bijuši daudz kaķi uzaugot un divi ļoti īpaši, pašai savi. Tā kā (iepriekš) parasti daudz ceļoju, nedomāju, ka būtu godīgi ņemt kaķi uz dzīvi, kamēr man nav pastāvīgas mājvietas.

6. Ko Tu ieteiktu tiem, kuri vēlās adoptēt kaķi?

  • Būt neapšaubāmi pārliecinātam, ka vēlies uz visu dzīvi dot mājas šaj īpašajai radībai.
  • Ja mājās jau ir suns vai kāds cits dzīvnieks, jābūt drošam, pirms atved mājās kaķi, ka esošais mīlulis būs draudzīgs pret jauno iemītnieku.
  • Būt pacietīgam. Mēs nezinām kāda briesmīga pieredze ir bijusi jaunajam draugam un pie kā viņš ir pieradis. Viņam būs nepieciešams laiks, lai tev uzticētos un saprastu, ka nedarīsiet pāri, lai pierastu pie jaunajām mājām, ikdienas un galu galā kļūtu par draugiem.
  • Pārliecinies, ka tev ir laiks, ko katru dienu veltīt kaķim. Svarīgi ir regulāri ne tikai barot un kopt, bet arī spēlēties.
  • Izbaudiet laiku ar savu jauno draugu, iepazīstiet viņa personību un, kas viņam patīk vislabāk. Jūs pavadīsiet daudz laika kopā un šī būs draudzība daudzu gadu garumā.

Pārliecinies, ka tev ir laiks, ko katru dienu veltīt kaķim. Svarīgi ir regulāri to barot, kopt un spēlēties.

7.  Kāpēc Tu izlēmi palīdzēt Pumkinam un kas ir tik ipašs viņā.

Kāds mans latviešu draugs FaceBook redzēja publikāciju par Pumkinu, kas dzīvoja Lucavsalā, ārā un aukstumā. Viņa stāsts ir tāds – iepriekšējais saimnieks vasarā nomira un daži laipni cilvēki, kuriem bija dārzs tuvakajā apkaimē, viņu baroja, bet viņam nebija mājas, tuvojās ziema un temperatūra kļuva ļoti zema. Mans draugs dalījās ar šo ierakstu. Kad es ieraudzīju sniegā mazo mīļo sejiņu, es zināju, ka man viņam ir jāpalīdz. Cilvēki, kuri viņu baroja, noķēra un atveda man. Viņš ir īpašs puika, viņam patīk kārumi un arī paskrāpēties. Lai gan viņš ir izgājis smagam ārstēšanās posmam – bezgala daudz tabletes un acu ziedes, viņš ir pacietīgs un joprojām mīlīgs. Viņš ir ļoti gudrs, var izbēgt no pārnēsājamā būrīša, es nezinu kā, bet ja grib, viņam tas vienmēr izdodās.

Nevar zināt, varbūt Ēģitiešiem bija taisnība, ka kaķu Dievība “Bastet” nesīs man veiksmi. 😉