Padomā pirms paņem! Kad nevajadzētu ņemt kaķi!

CAT CARE COMMUNITY

  • Ja jums ir mazi bērni – dzīvnieks diez vai varēs saņemt jūsu nedalītu uzmanību un arī kā mazulim paskaidrot, ka nedrīkst mājdzīvnieku vilkt aiz astes.

Aiztaupiet sev uztraukumus, nekārdiniet bērnu un neriskējiet ar kaķa veselību. Kad bērni būs izauguši līdz tādam vecumam, kad spēs saprast, ka kaķis nav rotaļlieta, tad arī varēs paņemt mājdzīvnieku.

  • Ja jums vai jūsu ģimenes locekļiem ir alerģija – nevajag cerēt, ka hipoalerģiska kaķu šķirne jums neizraisīs alerģiju. Varbūt tomēr izraisīs? Kur tad liksiet dzīvnieku?

Alerģiju var izraisīt ne tikai dzīvnieka spalvas, bet arī siekalas un fermenti, kas rodas uz dzīvnieka ādas.

Tāpēc alerģijas un astmas slimniekiem, kā arī cilvēkiem, kuriem ir bail no kaķiem, labāk atturēties no kaķa turēšanas mājās.

  • Ja jums nav laika un jūs esat ļoti aizņemts. Dzīvniekam vajadzēs jūsu klātbūtni un sabiedrību, kaķis ir dzīva būtne par kuru nepieciešams rūpēties, taču lai rūpētos vajag laiku.

Nevajag dzīvnieku nolemt pastāvīgai vientulībai četrās sienās. Varbūt tad kāds cits varēs labāk par kaķi parūpēties. Ja kaķis nesaņem pietiekami daudz mīlestību, viņš var bieži slimot.

  • Ja jums nav stabilu ienākumu – pašam sava dzīvesvieta, darbs un jūs atrodaties citā pilsētā – noteikti nav vēlams ņemt kaķi!

Nevajag ļauties saviļņojumam un paņemt kaķēnu un pēc tam tajā pašā vakarā jau nezināt, kur viņu likt. Tieši tāpat, ja jums ir finansiālas problēmas labāk dzīvnieka ņemšanu atlikt uz citu laiku, jo kaķa turēšanai ir nepieciešamas dažādas lietas, barība u.c., bet tas viss maksā naudu un kaķim vajadzīgo jāiegādājas regulāri.

  • Ja jūs nezināt kādas šķirnes mājdzīvnieku vēlaties – ļoti bieži cilvēki izvēlas šķirnes dzīvnieku pirms tam neiepazīstoties ar šķirnes īpatnībām un visām vajadzībām, lai tādu turētu. Nezināšanas rezultātā dzīvnieks sāk slimot un var gadīties arī nomirst.

Lai tā nenotiktu, rūpīgi jāizvērtē dzīvnieka šķirnes izvēle. Tieši tas pats attiecās arī ar dzīvnieka dzimumu un vecumu.

Ļoti bieži gadās, ka nepieredzējuši saimnieki izvēlas pieaugušu kaķi, bet vēlāk netiek galā ar viņu vai dzīvnieka grūtībām adaptēties. Tā rezultātā, pieaug bezsaimnieka/ ielas kaķu populācija un arī to skaits, kas vīlušies mājdzīvnieku turēšanā.

  • Ja jums mājās jau ir mājdzīvnieki – diemžēl neviens nevar solīt, ka jūsu mājdzīvnieki pieņems „jauniņo”. Lai visu laiku nedzīvotu stresā un netraumētu jūsu mīluļus, labāk savu mīlestību pret dzīvniekiem izrādīt par tiem rūpējoties nevis paņemot pēc iespējas vairāk dzīvnieku.

Ja jūs pret sevi būsiet maksimāli godīgs un objektīvs, izvērtēsiet visus par un pret mājdzīvnieka turēšanai, un sapratīsiet, ka esat gatavs mājas mīlulim, lūdzu, mums ir daudz kaķu, kuri meklē mājas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *