Mikročipi un mājdzīvnieki

CAT CARE COMMUNITY

Kaķi mēdz pazust – daži uz pāris stundām, daži uz vairākām dienām, bet citi uz visiem laikiem.

Kaķa pazušana ir liels pārdzīvojums un tieši tajā brīdī īpašnieks saprot, ka vajadzēja atrast laiku, lai nodrošinātu dzīvnieku ar kādu identificējošu informāciju, gadījumā, ja kaķis tiek atrasts, lai atradējs zinātu, kam pieder dzīvnieks.

Dažus kaķus fotogrāfijā varētu atpazīt vizuāli, tomēr ir daudz melnu, melnbaltu, strīpainu vai rudu kaķu, kurus viegli varētu atpazīt tikai tad, ja tiem papildus būtu īpaša identificējoša informācija.

Mēs neatbalstam to, ka mājas kaķi tiek laisti ārā pastaigāties un vienmēr cenšamies brīdināt saimniekus par sekām. Lai arī ir ļoti daudz kaķu, kuri bauda dzīvi telpās, ir tādi, kuri dodas pastaigās uz ielas. Šie kaķi var tikt savainoti, nobiedēti, iekļūt vaļējā automašīnā, pārvietoties pa visu valsti un ne tikai – ieslēgti šķūnītī vai garāžā, tāpat kāds dzīvnieku var paņemt.

Pat dzīvot tikai telpās kaķis var aizbēgt un pazust uz ielas. Tādēļ precīza un nodrošināta mājas kaķu identifikācija ir tik vajadzīga un vēlama, un tiek uzskatīta par vienu no kaķu labturības nosacījumiem. Šādas informācijas pieejamība ir būtiska, lai kaķis pazušanas gadījumā atkal nonāktu pie saimnieka.

Ir dažādi veidi kā var identificēt jūsu kaķi – vizuālā, izmantojot kakla siksniņu ar piekariņu, vai izmantojot mikročipu.

Mikročips – tā ir neliela, rīsa lieluma mikroshēma, kurai ir unikāls mikročipa numurs. To speciālists ievieto zem jūsu kaķa ādas. Ar mikročipu lasītāja palīdzību, vajadzības gadījumā mikročips tiek nolasīts, identificējot dzīvnieku un uzrādot īpašnieka kontaktus. Svarīgi atcerēties, ka mikročipa kodu var nolasīt tikai tād, kad mikročips ir reģistrēts LDC datu bāzē. Maksa par reģistrāciju ir 3,50 euro (valsts nodeva).

Vairākās valstīs jau šobrīd ir ieviesta obligatā suņu un kaķu mikročipēšana.

Mēs iesakām visiem kaķu īpašniekiem mikročipēt savus kaķus, jo viņi ir patstāvīgi un nedrīkst pazust.

Būsim pateicīgi, ja aizpildīsiet anketu par mirkočipiem Latvijā. Mūsu organizācija pēta kaķu mikročipēšanu un būsim pateicīgi, ja veltīsiet pāris minūtes aptaujai.

Vairāk informācijas par mājas dzīvnieku mikročipiem:

 

*Informācija ir pieejama Zemkopības ministrijas mājas lapā.