“Mācīties par veterinārārstu mani pamudināja interese par medicīnu un mīlestība pret dzīvniekiem, vēlme viņiem palīdzēt.” – stāsta NBVET klīnikas vadītājs

CAT CARE COMMUNITY

NBVET ir neliela veterinārā klīnika, kas nodarbojas ar dzīvnieku ārstēšanu, piedāvājot klientiem saprātīgas cenas par saviem pakalpojumiem.

“Personīgi es nodarbojos ne tikai ar dzīvnieku ārstēšanu, bet arī ar visiem citiem jautājumiem, kas saistīti ar klīnikas darbību, veidojot labvēlīgus apstākļus klientiem un dakteriem, kuri strādā mūsu klīnikā.” stāsta klīnikas vadītājs.

“Mācīties par veterinārārstu mani pamudinājainterese par medicīnu un mīlestība pret dzīvniekiem, vēlme viņiem palīdzēt. Jauno bērnības ir bijusi pastiprināta interese par dzīvniekiem, salīdzinot arcitiem saviem vienaudžiem, varēju ikdienu apmeklēt zooveikalu vērojot turesošos dzīvniekus, kā arī bieži radīt “patīkamus” pārsteigumusvecākiem, atnesot mājās kādu sētā atrastu kaķīti. Esmu šīs profesijas “fans”un izjūtu lielu cieņu pret citiem veterinārārstiem. Manuprāt šī ir viena nolabākajām profesijām, kura vienmēr būs cienīta un pieprasīta.”

Klīnika piedāvā dzīvnieku ārstēšanu, vakcināciju, kastrēšanu, sterilizāciju, zobakmens noņemšanu kā arī citus terapijas un ķirurģijas pakalpojumus.

Ka arī klīnikā var iegādāties dzīvnieku barību, pretparazītu līdzekļus, vitamīnus un citas papildbarības. “Sniedzam mutiskas konsultācijas, kas palīdz dzīvnieku saimniekiem saprast kā rīkoties attiecīgajā situācijā. Nekad neatsakām tiem, kam nepieciešama mūsu palīdzība.” saka klīnikas vadītājs Norberts.

Katrā klīnikā protams ir savi neaizmirstami gadījumi, un NBVET arī nav pārsteigums. Mūsu komandai pastāstīja par situācijām, kas notiek klīnikas dzīvē: “Klīnikā vienmēr ir daudz interesantu, neaizmirstamu gadījumu. Viens no nesenajiem, kas radīja prieku par savu darbu, bija tāds – atnesa mums 10 gadus vecu sunīti, kurš jau diezgan ilgi slimoja un saimnieki bija nolēmuši viņu iemidzināt, mēs stundu centāmies pārliecināt par to ka jāmēģina ārstēt, ka situācija nav bezcerīga, saimnieki bija noskaņoti diezgan negatīvi, bet tomēr piekrita un nu suns dzīvs un vesels.

No tādiem jautriem atgadījumiem – mums pieteica runcīti uz kastrāciju, atnāca vīrs ar sievu un atnesa kaķi uz kastrāciju, kad sākām pierakstīt visus datus izrādās vīrs domājis, ka kaķis tiek nests uz vakcināciju. Viena doma par to ka viņa kaķi kastrēs radīja šim vīrietim paniku un nesapratni par to kā kādam to var izdarīt. Pēc vētrainas diskusijas kaķis kopā ar saimniekiem devās mājās un varēja saprast ka viņiem būs nopietnas pārrunas savā starpā, bet ar to viss nebeidzās. Nākamajā dienā tā pati sieviete atkal ieradās klīnikā ar visu kaķi, bez iepriekšējā pieraksta. Es protams pajautāju vai sanāca vīru pierunāt, uz ko viņa pārliecinoši atbildēja – ka jā. Parakstījām narkozes līgumu un kaķis palika pie mums. Tā kā vizīte bija bez pieraksta uzreiz mēs to kaķi neoperējām, un labi ka tā, jo pēc min 30 klīnikā ieskrēja vīrs izmisumā par to kur viņa dārgais runcis un izrādījās, ka viņš nav piekritis kaķa kastrācijai un ja mēs to jau būtu izdarījuši, tad mums būtu tiesāšanās. Paņēma runci un devās mājās. Pagaidām nav bijis atkārtots mēģinājums.”.

“Es mīlu gan kaķus, gan suņus, bet citreizjebkuram vetārstam mīlestība pret dzīvniekiem ir jānobīda nedaudz malā, lai tasnetraucē profesionāli pildīt savus pienākumus. Manuprāt veterinārārstamīlestība pret dzīvniekiem ir nedaudz atšķirīgāka nekā citiem.”

“Kas attiecās uz plāniem par nākotni, tad protams tajos ietilpst sevis pilnveidošana profesionālajā jomā, klīnikas attīstīšana, un daudz kas cits.” – stāsta par nākotnes plāniem vadītājs.

Mūsu komanda vienmēr prasa pateikt dažas rekomendācijas mājdzīvnieku īpašniekiem, gan arī tiem, kas plānoja kļūt par mājdzīvnieka īpašnieku: “Mājdzīvnieku īpašniekiem es varu ieteikt, vai drīzāk lūgt pievērts uzmanību pat niecīgām izmaiņām uzvedībā, kas var liecināt par to ka dzīvnieks ir slims un nevilkt garumā, bet meklēt profesionālu palīdzību, negaidīt brīnumu vai ārstēt pašam ar Google palīdzību. Jo diemžēl, ir ļoti daudz gadījumu, kad cilvēki ir pārāk ilgi noskatījušies uz savu slimojošu dzīvnieku nemeklējot profesionālu palīdzību, līdz situācija kļūst bezcerīga.”

Un protams saprast, ka mēs esam atbildīgi par tiem ko pieradinām, paņemam. – saka Norberts.

Veterinārā klīnika NBvet, Pētersalas ielā 17. Tel.nr 25152881.

Klīnikas mājaslapa  www.nbvet.lv.  Facebook klīniku var atrast kā NBvet.