Likumi par dzīvniekiem

CAT CARE COMMUNITY

Nesen iedziļinājāmies likumos par dzīvniekiem, kur lielu uzmanību pievērsām suņiem. Tad, lūk, raksta turpinājums-likumi, kuri, iespējams, noderēs turpmāk!

“1. Kā definēts klaiņojošs dzīvnieks? Vai sterilizēts kaķis uzskatāms par klaiņojošu dzīvnieku?”

8.pants. (1) Bez pajumtes un īpašnieka aprūpes vai uzraudzības palicis dzīvnieks (izņemot savvaļas dzīvnieku) uzskatāms par klaiņojošu dzīvnieku. Par klaiņojošu dzīvnieku nav uzskatāms sterilizēts kaķis, kas uzturas pilsētā vai lauku apdzīvotā vietā dzīvojamo māju tuvumā.

“2.Ko darīt, ja uz ielas satiec klaiņojošu dzīvnieku?”

(2) Jebkura persona par klaiņojošu vai bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušu dzīvnieku nekavējoties paziņo vietējās pašvaldības institūcijai.

(3) Saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem un normatīvajiem aktiem, kas reglamentē dzīvnieku labturības jomu, vietējā pašvaldība organizē klaiņojošu vai bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušu dzīvnieku izķeršanu un, ja nepieciešams, nogalināšanu.

“3. Vai sterilizēts bezsaimnieka kaķis drīkst atrasties māju tuvumā?”

 

(4) Saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem vietējā pašvaldība var atļaut pilsētā vai lauku apdzīvotā vietā dzīvojamo māju tuvumā turēt sterilizētu bezsaimnieka kaķi, ja tiek nodrošināta tā labturība un apzīmēšana.

“4.Kad es drīkstu paņemt dzīvnieku no patversmes?”

41.pants. (1) Patversme drīkst atdot dzīvnieku personai, kas sasniegusi 18 gadu vecumu un apņemas nodrošināt attiecīgā dzīvnieka labturību.

“5.Ko darīt, ja dodies ceļojumā, bet nav kur atstāt savu mīluli?”

Ir pieejama dzīvnieku viesnīca — speciāli aprīkota vieta, kur mājas (istabas) dzīvnieka īpašnieks uz noteiktu laiku var atstāt aprūpē savu dzīvnieku;

43.pants. Dzīvnieka īpašnieks var uz noteiktu laiku dzīvnieku atstāt dzīvnieku viesnīcas aprūpē.

Avots: sirdsdraugs.