Lietas, ko tavs mīlulis vēlētos Tev pateikt

CAT CARE COMMUNITY

Kādreiz ir bijusi vēlēšanās saprast, ko jūsu mīlulis cenšas jums pateikt? Esam sagatavojuši sarastu ar ietām, kuras jūsu kaķi gribētu , lai jūs saprotiet.

 • Lūdzu, netraucē manu miegu , kad esmu ērti iekārtojies uz datora , vai uz klaviatūras!

Jūs ,cilvēki, bieži vien runājiet un runājiet par to, cik daudz jums ir jāstrādā pie datora, tātad jūs pamostaties, un nogrūžat mūs zemē, taču mēs zinām, ko jūs patiešām plānojat darīt: skatīties kaķu video. Dīvaini. Vai jūs zinājāt, ka kaķiem katru dienu ir jāsaņem vidēji 12 līdz 16 stundas miega? Arī mūsu kaķu ķermeņiem vajadzīgs siltums, arī no datora. Mūsu ideālā temperatūra ir par 20 grādiem augstāka nekā jūsu ,cilvēku.

 • Pārstājiet taisīt manas fotogrāfijas (es neesmu foto modelis)!

Jūs, cilvēki, nevarat pārtraukt taisīt bildes ar saviem tālruņiem, kad atrodaties apkārt mums, jūs pat izmantojiet slēptās taktikas, piemēram, sajūsmināt mūs ar rotaļlietām, lai pievērstu mūsu uzmanību, un pārstājiet spēlēties, tiklīdz mēs apgriezīsimies. Tas ir nežēlīgi. Ja mēs, kaķi, atļautu jums uzņemt kādu bildi, vismaz nodrošiniet mums mazliet spēļu laiku apmaiņā. Viena lieta, par ko jums nav jāuztraucas fotografējot mūs: kameras mirdzums nekaitē kaķu acīm.

 • Rokas nost no mana vēderiņa, labi?

Jums ir pieņemts, ka, ja mēs parādam savu vēderiņu, mēs esam draudzīgi. Jā, dažos gadījumos tā ir normāla kaķu uzvedība. Bet citos gadījumos tas ir tieši pretēji – tas kaķu valodā nozīmē -“Tu gribi cīnīties?” Vēderiņa parādīšana ir aizsardzības kustība, kas parāda ienaidniekiem, ka visas mūsu ekstremitātes un nagi tiek sagatavoti un ir gatavi uzbrukumam. Un ir vēl viens iemesls, kāpēc mēs rādām savus vēderiņus: mēs vienkārši cenšamies izstiepties.

 • Es taču esmu kaķis….atļauj man paasināt nadziņus!

Tāpat kā jūs , cilvēki, vīlējiet un apgrieziet savus nadziņus, arī ,mums, kaķiem, ir jāuztur mūsu nadziņi. Lielākoties visi kaķi skrāpējoties rūpējās par saviem nadziņiem, bet tam ir divi citi svarīgi paskaidrojumi, kāpēc mēs skrāpējamies: mēs to darām, lai atzīmētu mūsu teritoriju (mūsu ķepām ir īpaša smarža – cik tas ir forši?) , vai arī lai iztieptos. Diemžēl, ja dīvāns vai paklājs kļūst par mūsu iecienītāko vietu, lai izstieptos, daudzi cilvēki izvēlās atbrīvoties no mūsu nadziņiem ar operāciju palīdzību, kas ir vissliktākais variants no visiem iespējamajiem variantiem. Mēs jūs lūdzam, to nedarīt, to pat var salīdzināt ar cilvēku pirkstu galu nogriešanu.

 • Es pats māku sevi nomazgāt , paldies!

Daži zinātnieki domā, ka mūsdienu kaķiem nepatīk peldēt vai kļūt slapjiem, turklāt tā ir taisnība, ka kaķu mati ātri neizžūst, un kaķiem ir vienkārši neērti būt slapjiem. Kam ir nepieciešamas vannas un dušas? Kaķi jau ir dzimuši ar svarīgākajiem kopšanas līdzekļiem: ķepām, raupju, dzeltenu mēli un siekalām. Bet, kaut arī mēs ienīstam ūdeni, jums ir jārūpējas, lai mums ir pietiekami daudz ūdens ,it īpaši, ja mūsu uzturs sastāv no sausas pārtikas (konservos ir aptuveni 78% ūdens). Neatkarīgi no tā, ko mēs ēdam, vienmēr nodrošiniet kaķim atsevišķu ūdens bļodu un katru dienu mainiet to un iztīriet!

 • Nepārbīstieties, kad es jums atnesu kādu mirušu dzīvnieku vai kukaini kā ”dāvanu”!

Dzīvnieku uzvedības vērotāji ir atklājuši dažus iemeslus, kāpēc mēs to darām. Mēs varam atdarināt to, ko mūsu mammas darīja mums. Katru dienu jūs dodiet mums ēdienu, un, tā kā mēs neesam nepateicīgi, mēs jums pasakāmies. Vai arī mēs, iespējams, esam nomedījuši vairāk ēdamā, nekā mēs varam patērēt, tāpēc mēs domājam, ka jūs, iespējams, vēlētos atlikušo. Vai arī mēs jums dodam savu medījumu, lai jūs varētu mums to uzglabāt vēlākam.

 • Ja es ņaudu, tas nenozīmē to , ka tev būtu jāņaud man pretī! Tu nerunā kaķu valodā!

Zinātnieki ir identificējuši vairāk nekā duci dažādu ņaudienu skaņu, ko kaķi izdveš, katra skaņa ar savu nozīmi. Kopumā kaķēni izmanto ņaudēšanu, lai sazinātos ar savām mammām, bet pieaugušie kaķi to izmanto tikai, lai sazinātos ar cilvēkiem .Pieredzējuši īpašnieki, iespējams, var noteikt kaķa “Es esmu izsalcis” ņaudēšanu, kurš atšķīrās no, “Es esmu garlaikots” vai “Man sāp “vai ” Es esmu nobijies “. Kad jūs ņaudiet mums pretim, mēs atpazīstam jūsu balsi, bet , diemžēl neko nesaprotam!

 • Mums, kaķiem, nav problēmu ar mūsu kailumu!

Cilvēki ir pārpildīti ar nežēlīgo vēlmi uzvilkt mums cepures, saites, kleitas un citus apģērba gabalus. Bet, ko, mēs jums izskatāmies pēc…. suņiem? Mēs nevēlamies justies noslēgti vai ierobežoti. Ja mēs mīcām vienu no jūsu džemperiem, mēs tikai baudām tekstūru zem mūsu ķepām; tas nenozīmē, ka mēs gribam to valkāt. Mums nav nepieciešams apģērbs: mūsu mēteļi satur līdz 130 000 matiņu uz kvadrātcollu.

 • Izbeidziet vainot manu kažoku pie jūsu alerģijām!

Kāpēc tik daudziem cilvēkiem ir alerģija pret mums? (Ziņo, ka kaķu alerģijas ir divas reizes lielākas nekā suņu alerģijas.) Jūs taču neesat redzējuši kaķus, kam ir alerģija pret cilvēkiem? Alerģiju var izraisīt dzīvnieka āda, spalvas, viņa izdalītie sekrēti, kā arī tieša saskarsme, četrkājaino draugu glāstot vai ja tas nolaiza ādu. Tā mēdz izpausties ar iesnām, acu asarošanu, šķaudīšanu un apgrūtinātu elpošanu, kā arī apsārtumu vai niezošiem izsitumiem uz ādas. Šādas izpausmes var parādīties uzreiz pēc ienākšanas telpā, kurā atrodas dzīvnieks, vai arī pēc neilga laika. Lai nebūtu jāatsakās no dzīvnieka, ļoti svarīga ir regulāra telpu mitrā uzkopšana, kā arī putekļsūcēja izmantošana. Ja žēl šķirties no mīluļa, jāgādā, lai viņš neuzturētos telpā, kur visilgāk atrodas alerģiskais cilvēks. To nevajadzētu arī laist gultā, kurā guļ alerģijas slimnieks. Vēlams iegādāties nevis mīkstās mēbeles, bet ādas vai mākslīga materiāla, kas mazāk uzsūc dzīvnieku alergēnus un ir vieglāk kopjamas ar mitru lupatu. Ieteicams atteikties no paklājiem, aizkaru vietā izvēlēties žalūzijas. Jo vairāk mājās sedziņu un tepiķu, jo smagākas mēdz būt alerģijas izpausmes. Dzīvnieku vismaz reizi nedēļā vajadzētu ķemmēt, mazgāt un apstrādāt ar speciālu līdzekli, kas mazina alergēnu izplatību. Svarīgi ir ierīkot mājās labu ventilāciju un telpas regulāri vēdināt.


 • Tu piepildi pilnu māju ar elektriskiem vadiem, un pēc tam kliedz uz mani, kad viņus košļāju!

Lielākā daļa no mums, kaķiem, mīl plastikāta vadus, kas jūtami zem mūsu zobiem, tādēļ vislabāk jums ,cilvēki, ir jābūt gudriem, nolieciet prom tos, kurus nelietojat, un pārklājiet atlikušo daļu ar kaut ko nepārgraužamu. Varat arī izmēģināt skābu ābolu šķidrumu , kas apsmērēts ap vadu, mums no tā var palikt slikti. Ja jūsu kaķis turpina grauzt vadus pat pēc tam, nogādājiet to veterinārārstam, lai pārliecinātos, lai kaķēnam nebūtu nekādu zobu problēmu.

 • Mēs tiešām vēlētos, lai jūs vienreiz beigtu kaķus pataisīt par kaut ko sliktu!

”Ja melns kaķis šķērso tavu ceļu, jums būs neveiksme.” ”Kaķis ir labākais pavadonis raganām un ļaundariem.” Kaķi jau gadsimtiem ilgi tie pielīdzināti kaut kam negatīvam Pārtrauciet izplatīt šos melus. Tā vietā jums cilvēkiem vajadzētu darīt to, ko jūsu suga vislabāk dara, runājiet viens par otru.

 • Kad mēs apstājamies, nokrītam, un vāļājamies, tas parasti nav nekāds nelaimes gadījums!

Ievērojiet laiku un atrašanās vietu kad mēs to darām, jo tā bieži vien ir hei-paskaties-uz-mani stratēģija. Vai tas notiek, kad lietojiet savu tālruni? Jūsu datoru? Pirms mājas atstāšanas aizsieniet savas kurpes? Atcerieties, ka jūs ikdienā sazinieties ar ielu daudzumu sava veida. Lielākajai daļai no mums, kaķiem, ir daudz mazāka auditorija – cilvēki, kas dzīvo kopā ar mums, tāpēc cieniet mūsu pielīšanu.

 • Ja mēs ņaudam neapstājoties, tas var būt mūsu veids, kā saukt pēc palīdzības!

Daži kaķu šķirnes, piemēram, Siāmieši , ņaud vairāk nekā citi. Bet, ja tavs kaķis ir runātīgāks nekā ierasts, viņš var būt slims, tāpēc jums vajadzētu viņu nogādāt veterinārārstam. Tomēr var būt vēl viens, mazāk draudīgs iemesls: uzmanība. Mums patīk kompānija, it īpaši, ja jūs esat bijis prom visu dienu.

 • Ja mēs nokārtojamies ārpus kastītes, mēs neizrādamies!

Ja mums ir urīnceļu infekcija (UTI),mums bieži vien ir grūtības nokārtoties laikā. Lai uzzinātu, vai problēma ir šī vai jebkura cita bioloģiska problēma, nogādājiet kaķēnu veterinārārstam pārbaudes veikšanai. Un, ja UTI nav problēma, iespējams, ka tā varētu būt kastītes vaina. Mums, kaķiem, patīk, ja kastītes ir tīras un pinas. Lūdzu, nomainiet pakaišus katru dienu.

Avoti: rd.com ; veselam.