Kas tad apdraud kaķi dzīvoklī?

CAT CARE COMMUNITY

Infekcijas. 

Pat ja kaķis neiet ārā, pastāv iespēja, ka viņš var saķert bīstamu slimību no kāda ielas dzīvnieka. Infekciju jūs pats varat ienest mājā ar savām drēbēm vai apaviem. Lai novērstu iespēju saslimt ar izplatītākajām vīrusu saslimšanām, dzīvnieks ir regulāri jāpotē. 

Sadzīves ķīmija. 

Kaķiem regulāri mazgā savu kažociņu, mēģinot to attīrīt no svešām smakām. Tāpēc, ja būs noķēpājies ar jebkuru sadzīves ķīmijas šķidrumu, kaķis uzreiz steigsies mazgāties. 

Nepametiet bez uzraudzības atvērtas pudelītes, atcerieties, kaķis ir zinātkārs dzīvnieks un noteikti ar ķepu pārbaudīs, kas tur tajā flakonā ir iekšā – gluži dabiska viņa vēlēšanās. Daudzi sadzīves ķīmijas līdzekļi ir indīgi, tāpēc esiet uzmanīgi.

Kaķis iesprūdis logā. 

Atvērti logi. 

Neaizstikloti balkoni. 

Kaķis var izkrist pa logu, mēģinot pastaigāties pa palodzi, vai mēģinot pārlēkt uz kaimiņu balkonu. Visbīstamākie logi un balkoni ir laikā, kad kaķene meklējas (vai kaķim ir runču laiks). Hormonu ietekmē dzīvnieki pilnīgi zaudē prātu un cenšas aizbēgt no dzīvokļa un visai apkaimei jebkādā iespējamā veidā pavēstīt par savām iegribām. Tāpēc nedrīkst atstāt vaļā logus un balkona durvis bez uzraudzības, bet labāk tos atvērt uz vēdināšanas spraugu. Atvērt logus vertikāli par 45 º arī var būt bīstami – daži kaķi cenšas izlīst pat caur šo spraugu, un tas var beigties letāli. Logus var aizsargāt ar dzelzs sietu, taču to nepieciešams papildus nostiprināt (lai tas iztur dzīvnieka svaru). Parastais moskītu tīkls bieži vien izrādās nederīgs – kaķis ar nagiem to pārplēš un atceļ bēgšanas mēģinājumi turpinās. 

Durvis un mēbeles. 

Kaķis var iegūt traumu, iesprostots dīvānā, kuru kāds nolēmis izjaukt vai salikt. Durvis starp dažādām telpām jo īpaši bīstamas ir mazam kaķēnam. Ziņkārīgais kaķu mazulis var mēģināt izspraukties caur gandrīz aizvērušos durvju spraugu un iegūt nopietnu mugurkaula traumu. Ja dzīvoklī valda caurvējš un durvis mēdz aizcirsties strauji un spēcīgi, briesmas pieaug daudzkārtīgi. Tāpēc, ja esat paņēmuši kaķēnu, esiet uzmanīgi aizvērot durvis un izjaucot/saliekot mēbeles. 

Veļas mazgājamā mašīna un jebkura cita sadzīves tehnikas iekārta, kurā kaķis var ielīst. 

Kaķis var ielīst veļas mašīnas cilindrā vai bļodā ar veļu. Tāpēc, pirms mazgāt veļu vienmēr pārbaudiet, vai veļas mašīnā nav ielīdis kaķis un vienmēr pārbaudiet, kad liekat iekšā veļu (jūs varat nepamanīt starp drēbēm paslēpušos mazu kaķēnu). Tie paši noteikumi attiecas uz citām sadzīves tehnikas ierīcēm – pirms tās ieslēgt, pārbaudiet, vai tajās nav ielīdis kaķis, un nekad nežāvējiet to mikroviļņu krāsnī. 

Apkakles. 

Šķiet, pilnīgi droša lieta. Taču vienā jaukā dienā kaķis ar to var aizķerties aiz kaut kā un nožņaugties. 

Diegi un eglīšu rotājumi – lietutiņš. 

Ja kaķis saēdīsies diegus un spīdīgos eglīšu rotājumus, tas draud ar zarnu trakta nosprostošanos, tādēļ tie nedrīkst atrasties kaķim brīvi pieejamā vietā. Ja kaķis tomēr ir saēdies kaut ko tamlīdzīgu, un tas sāk “iet ārā”, nekādā gadījumā nemēģiniet izvilkt to patstāvīgi. Ja jūs redzat, ka kaķim zem astes redzami kaut kādi diegu vai tamlīdzīgi gali, vienkārši tos pakāpeniski apgrieziet, kad tie “nāks laukā”. Tomēr labāk nevilcinieties, jo tā var savainot dzīvniekam zarnas. Pacentieties būt piesardzīgāki nākamajā reizē un neatstājiet kaķim bīstamas lietas dzīvniekam pieejamās vietās (vai labāk vispār atsakieties no to izmantošanas).