Kāpēc būtu jāapsver doma adoptēt kaķi no dzīvnieku patversmes

HILL'S PET NUTRITION LTD. CAT CARE COMMUNITY

Adoptējot kaķi, jūs ne tikai iegūstat labāko draugu, jūs varat izglābt arī kāda kaķa dzīvību, dāvāt viņam laimi un mīlestību mūža garumā.

Vai no patversmēm nākušie kaķi ir problemātiski?

Nebūt nē! Bieži vien kaķi nonāk patversmē ne jau savas vainas dēļ. Vairumā gadījumu tā ir noticis kaķa iepriekšējo saimnieku dēļ. Saimnieki var būt pārcēlušies uz jaunu mājokli, kurā nav atļauts turēt kaķus, vai arī viņiem ir notikušas pārmaiņas dzīvē, piemēram, ir piedzimis bērns, vai ir uzradies dzīvesbiedrs/-e ar alerģiju pret kaķiem. Saimnieka slimība vai došanās aizsaulē ir vēl viens skumjš iemesls tam, kāpēc kaķi mēdz nonākt patversmēs. Tāpat patversmēs bieži nonāk kaķi, kas piedzimuši un daļu dzīves pavadījuši uz ielas.

Bieži vien tā ir tikai neveiksmīga apstākļu sakritība. Jebkurā gadījumā patversmēs pārsvarā ar prieku izstāsta iemeslu, kāpēc konkrētais kaķis ir kļuvis pieejams adoptēšanai, kā arī var sniegt padomu par to, kā labāk integrēt jauno lolojumdzīvnieku jūsu mājās.

Kāpēc būtu jāņem kaķis no patversmes?

Kaķi, kuri meklē jaunas mājas, bieži vien ir lieliska izvēla saimniekiem, kuriem tas būs pirmais lolojumdzīvnieks. Liela daļa kaķu jau ir dzīvojuši mājās, tāpēc pazīst līdzīgu dzīves ritmu. Dzīvnieku patversmes piedāvā plašu kaķu klāstu – īsspalvaini, strīpaini, runči, kaķenes – viss, ko vien varat vēlēties.

Daudzās patversmēs tiek veiktas piezīmes par tur dzīvojošo kaķu temperamentu, kā arī tiek veidots īpašnieku pamesto dzīvnieku reģistrs. Pēc tam šī informācija tiek izmantota, lai palīdzētu jums atrast vispiemērotāko variantu. Vēl viena priekšrocība pieauguša kaķa adoptēšanai no patversmes ir tāda, ka jūs zināt, ko varat sagaidīt, vai vismaz varat iegūt informāciju par to, ko kaķis ir piedzīvojis iepriekš.

Veselīgs un ziņkārīgs

Lūkojoties pēc lieliska minča vietējā patversmē, galvenais kritērijs ir veselīgs kaķis. Veseliem kaķiem ir tīras acis un deguni, viņi pārmērīgi nešķauda, neklepo, kā arī viņiem nav gļotainu izdalījumu no citkārt tīrām vietām. Kažoki ir kopti un pārsvarā tīri no parazītiem.

Taču neļaujiet šim ideālam atturēt jūs no iemīlēšanās ziņkārīgā kaķī. Ja kaķis ir nomodā, kad aplūkojat to patversmē, kaķim jābūt gana drošam, lai pieietu pie krātiņa sienas un sazinātos ar jums. Kaķis ar šādu piedzīvojumu garu vieglāk varēs pielāgoties dzīvošanai jūsu ģimenē.

Adopcijas process

Katrā patversmē ir atšķirīgs kaķu adoptēšanas process, tāpēc ielūkojieties organizācijas tīmekļa vietnē (vai piezvaniet viņiem), lai uzzinātu precīzu informāciju pirms apmeklējuma. Tālāk norādītās darbības ir šī procesa ierasta sastāvdaļa:

  1. Visi pieejamie kaķi tiek reklamēti tiešsaistē vai patversmes tīmekļa vietnē. Ja redzat kādu, kas jums patīk, vispirms piezvaniet, lai uzzinātu, vai šis kaķis joprojām dzīvo patversmē.
  2. Sarunājiet vizītes laiku, lai dotos uz patversmi un apskatītu kaķi.
  3. Dažās patversmēs tiek piedāvātas parastas kartona kastes, lai jūs varētu aizvest savu minci mājās. Bet, ja jums ir pašiem savs kaķu pārvadāšanas būris, ņemiet to līdzi. Kaķi obligāti jāpārvadā izturīgā būrī/kastē, lai viņi sevi nesavainotu un viņiem nerastos vēlme aizbēgt.
  4. Dažās patversmēs pieprasa divdesmit četru stundu nogaidīšanas periodu, tāpēc jūs nevarat uzreiz vest savu kaķi mājās. Ņemiet vērā, ka šādi jums tiek dota iespēja apsvērt savu lēmumu, kā arī patversmei ir laiks, lai veiktu pārbaudes un gūtu apliecinājumu tam, ka jūs esat labs un uzticams īpašnieks, par ko jums nav nekādu šaubu.
  5. Iespējams, ka jums būs jānoslēdz adopcijas līgums, kurā tiek izklāstīti kaķa turēšanas noteikumi. Piemēram, jums var tikt pieprasīts sterilizēt vai kastrēt kaķi, kā arī nodrošināt kārtējās potes. Tāpat jums var tikt prasīts vest kaķi atpakaļ uz patversmi, ja kaut kādu iemeslu dēļ šim kaķim būs nepieciešamas jaunas mājas.
  6. Beidzot ir pienācis laiks vest savu kaķi mājās! Kastīti, barības un ūdens trauciņus izvietojiet tikai vienā telpā. Pirmajās dažās dienās kaķim ir labāk uzturēties vienā mājas telpā, līdz kaķis būs apradis ar jauno vidi. Nodrošiniet pietiekami daudz rotaļlietu un vietu, kur paslēpties, piemēram, kartona kastes vai guļvietu ar mīkstām malām.

Jau iepriekš noskaidrojiet izmaksas

Kaķa adoptēšana ir saistības uz visu dzīvi. Kā kaķa saimnieks un pieskatītājs jūs būsiet atbildīgs par kaķa labsajūtu visu viņa atlikušo mūžu. Noskaidrot, kādas izmaksas un laiku prasa būšana par kaķa saimnieku, ir adoptēšanas procesa svarīga daļa.

Kaķi kažoku kopj paši, bet nagus nāksies regulāri apgriezt, lai kaķis nesaskrāpētu jūs vai jūsu grīdas (jūs taču zināt, cik ļoti viņiem patīk ieķerties paklājā). Ja izlemjat nagus apgriezt mājās, labāk palūgt, lai kāds palīdz turēt kaķi, kamēr jūs griezīsiet. Ja jums ir garspalvainais kaķis, viņu varētu būt nepieciešams regulāri vest pie friziera, lai uzturētu kažoku mīkstu un bez savēlumiem.

Ikdienas lietas

Neaizmirstiet par kastīti, traukiem un rotaļlietām. Tas izmaksās no 10 līdz 25 eiro par kastīti, ēdiena trauciņiem un dažām vienkāršām rotaļlietām. Arī ķemme noderēs, lai uzturētu kaķa kažoku tīru. Smiltis (māls vai izstrādājums bez putekļiem) var izmaksāt vidēji 5 eiro par maisu. Atkarībā no smilšu mainīšanas biežuma, sagaidāmās izmaksas būs 10 vai vairāk eiro mēnesī.

Kvalitatīvā kaķu barībā ir augsts uzturvielu saturs un maz palīgvielu. Tādas kaķu barības kā Science Plan™
 var iegādāties pie veterinārārsta vai specializētā veikalā. Par kvalitatīvu kaķu barību nāksies maksāt, sākot no 15 eiro mēnesī.

Un kā ar laika patēriņu? Ar kaķi nav jādodas pastaigās, taču jums ir jābūt gatavam/-ai kvalitatīvi pavadīt laiku ar jūsu lielisko draugu katru dienu. Ķemmēšana, barošana un vienkārši laika pavadīšana ar kaķi ir svarīga, lai izveidotu to īpašo saikni ar jūsu jaunāko ģimenes locekli.

Kaķi sniedz draudzību, pieķeršanos un prieku, kā arī vēlas to saņemt pretī. Tāpēc adoptējiet kaķi! Tas var būt brīnišķīgas draudzības sākums.

RAKSTS TAPIS SADARBĪBĀ AR  HILL’S PET NUTRITION LTD.