Kaķu terapija.

CAT CARE COMMUNITY

Pavērojiet sevi.
Kas notiek ar jums, kad jūs glaudāt kaķi vai suni?
Jums taču kļūst vieglāk kontaktēties ar cilvēkiem, kas tajā brīdī atrodas jums līdzās? Tas tāpēc, ka jūs nomierināties, domas sakārtojas noteiktā virzienā, nepatīkamās emocijas izzūd. Tādi ir speciālistu novērojumi. Bet no fizioloģijas viedokļa raugoties, cilvēkam tiek likvidēts muskuļu sasprindzinājums, uzlabojas gremošanas trakta darbība, samazinās spiediens, daudziem pat uznāk miegs.
Visi dzīvnieki ir bioenerģētiski. Viņi ir jūtīgi pret negatīvo enerģiju, kas nāk no cilvēka domām vai slimajiem orgāniem. Turklāt viņi māk šo enerģiju pārvērst pozitīvajā. Tāpēc, kad ir slikti un jūs pārņem grūtsirdīgas domas, sāp galva vai vēders, jūsu uzticamie draugi noteikti reaģēs. Piespiedīsies pie slimās vietas, murrās, ar mēli nosusinās asaras, sasmīdinās, novērsīs uzmanību.

“Pasaulē ir pat specializēti centri, kur strādā speciāli apmācīti dzīvnieki, un šādos centros tiek izmantotas bildes, rotaļlietas, stāsti par dzīvniekiem, filmas ar viņu dalību u.tml.!”

Senajā Ēģiptē tika uzskatīts, ka kaķi ne tikai palīdz izveseļoties cilvēkiem, bet tiem piemīt arī pārdabiskas spējas. Tāpēc tie tikuši uzskatīti par dievišķām radībām.
Sāksim ar pašu vienkāršāko – paskaties uz kaķi. Kaķa atrašanās blakus rada miera un mājīguma sajūtu. Vientuļiem un padzīvojušiem cilvēkiem tas ir brīnišķīgs kompanjons cīņā pret skumjām un grūtsirdību. Bet smieklīgu kaķu attēlu skatīšanās garastāvokli uzlabo jebkuram!
Nākamais – paglaudi kaķi. Gandrīz katram, ieraugot kaķveidīgu radījumu, stiepjas roka, lai to paglaudītu. Ne jau velti tas notiek teju refleksa līmenī.
Kaķa murrāšana ne tikai nomierina, bet arī iedarbojas uz slimo orgānu, ar skaņas viļņu un vibrācijas palīdzību paaugstinot imunitāti. Dažās klīnikās izmanto audioierakstus ar kaķa murrāšanu, lai nostiprinātu pacientu nervu sistēmu.
Aplūkosim arī sarežģītākas metodes, kas balstītas uz kaķa un cilvēka savstarpējām attiecībām un uzticēšanos, jo kaķi nevar piespiest kaut ko darīt. Ja vēlies, lai kaķis kļūst par dziednieku, vispirms nodibini ar viņu draudzīgas un uzticības pilnas attiecības.
Kaķu masāža un adatu terapija. Kaķis ar savām ķepām dziedina gluži kā profesionāls refleksoterapeits vai masieris. To gan spēj ne gluži visi kaķi, un pat, ja jums ir labas attiecības, ne vienmēr izdosies kaķi pierunāt to darīt. Taču vairumam tā vien patīk mīcīties ar ķepām un arī nadziņus izlaist. Parasti to kaķi dara labsajūtā. Jaundzimuši kaķēni ar ķepiņām sāk masēt mātes pupu, lai izspiestu vairāk piena. Tā no mazotnes tie saglabājuši šo labsajūtas izpausmi. Šādi rīkojoties, dzīvnieks izrāda savu mīlestību un vienlaikus iezīmē tevi kā savu īpašumu, jo ķepu spilventiņos esošie dziedzeri izdala aromātu, kas piemīt tikai šim eksemplāram.

“Felinoterapija – Tā ir terapija, kuras laikā tiek izmantots kaķis.”

Angļu terapeiti, strādājot ar garīgi atpalikušajiem bērniem, noskaidroja, ka kaķi vislabāk var ietekmēt cilvēkus ar psihiskām saslimšanām, sirds slimībām un smadzeņu darbības traucējumiem. Kaķu klātbūtnē šādi cilvēki ar kļūst atbrīvotāki, mierīgāki, ar viņiem ir vieglāk sarunāties, iemācīt viņiem kaut ko. Kontakts ar kaķi labi palīdz ārstēt depresiju, šizofrēniju, neirozes, dažādas mānijas, kā arī atkarību no narkotikām.
Kaķus pat nevajag speciāli apmācīt, jo, pēc būtības, viņi neko sev neparastu nedara. Ja cilvēks kaķim patīk, viņš glaužas tam gar kājām, ielec klēpī, murrā, laiza roku, tādējādi saņemot atbildes maigumu.
Starp citu, kaķu murrāšana sekmē audu reģenerācijas procesu. Daļēji uzlabojas kaulu (nostiprinās kauli) un epiteliālie (ātrāk sadzīst rētas) audi.

“Tāpat kaķi palīdz arī ārstēt hipertoniju, infarktu, reimatismu, kuņģa čūlu, gastrītu, gripu un pneimoniju. Viņi glābj no vientulības, noņem locītavu un galvas sāpes, ārstē iekšējās slimības.
Ja jūs, piemēram, pamanāt, ka kaķis uzstājīgi glaužas, lec jums klēpī, nedzeniet viņu projām. Tādējādi viņi parāda ne tikai labvēlīgo attieksmi pret jums, bet arī signalizē, ka jūsu organismam ir kādas novirzes no normas, jeb, citiem vārdiem sakot, laiks pārbaudīties!”

Felinoterapijas speciālisti iesaka izmantot konkrētus diennakts laikus konkrētu slimību dziedināšanai:
• nogurums, depresija un citas nervu kaites – vakarā pirms gulētiešanas,
• sirds un asinsvadu slimības kaķi vislabāk ārstē no plkst. 11 līdz 13,
• plaušu saslimšanas – no plkst.3 līdz 5,
• kuņģa-zarnu trakta problēmas – no plkst.5 līdz 7.
Kaķu “iedarbība” ir atkarīga no daudziem faktoriem, tajā skaitā no kažoka krāsas, sugas un dzimuma. Kaķenei ir spēcīgāka bioiedarbība nekā runcim. Sterilizēti runči un kaķenes diemžēl zaudē lielāko daļu savu dziednieka spēju.
Melni kaķi savāc negatīvo enerģiju,
Balti kaķi sniedz nepietiekamo enerģiju,
Rudie kaķi uzlādē ar pozitīvu enerģiju,
Pelēkajiem kaķiem piemīt gan melno, gan balto sugasbrāļu spējas.
Arī kaķu šķirnei ir nozīme.
Garspalvainie kaķi dziedina bezmiegu, uzbudinātību un depresiju. Tie ir lieliski psihoterapeiti un neiropatologi. Persiešus īpaši iesaka osteohondrozes un locītavu slimību gadījumos.
Īsspalvainie un bezspalvainie kaķi dziedina kuņģa-zarnu trakta, kā arī urīna un dzimumceļu slimības (gastrītus, kolītus, aknu un nieru slimības, ginekoloģiskās saslimšanas).
“Plīša” kaķi (briti, krievu zilie, bengālieši u.tml.) ir kardioloģijas un sirds-asinsvadu slimību speciālisti.
Sētas kaķi labi dziedina faktiski jebko. Tiem ir spēcīgākas dziednieciskās spējas nekā tīrasiņu sugasbrāļiem. Ir aprakstīti daudzi gadījumi, kad klaiņojošie kaķi dziedina slimos cilvēkus, bet pēc tam vienkārši aiziet.
Taisnības pēc jāpiebilst, ka kaķu izmantošanai dziedināšanā (kā jebkurai metodei) ir arī kontrindikācijas: alerģija pret kaķa apspalvojumu, ādas saslimšanas un citas problēmas.

Izmantotie materiāli: draugiem.lvkleoo.lvdelfi.lv.