Kaķu mīļi – Somu bāra un restorāna ‘’Karjala bar’’ īpašnieki

CAT CARE COMMUNITY

Šis stāsts ir par bāra un restorāna ‘’Karjala bar’’ īpašniekiem- kaķu mīļiem, kuri savu uzņēmējdarbību izveidojuši Latvijā un veiksmīgi darbojas jau 7 gadus. Bāra-restorāna vēsture aizsākās kad tagadējā bāra-restorāna īpašniece iepazinās ar vīrieti no Somijas. Sākumā mēģinājuši dzīvot Somijā, taču viņa nespēja pieņemt tur valdošo mentalitāti, tādēļ izdomāja uzsākt uzņēmējdarbību Latvijā. Pēc 2. gadu ilgā telpu meklēšanas un gadu ilgā dokumentu kārtošanas procesa abi Vecrīgā atvēra vienīgo Somu bāru-restorānu Latvijā- ‘’Karjala bar’’. 

Bāra-restorāna īpašnieces dzīve vienmēr ir bijusi saistīta ar kaķiem, jo, jau mazai esot kaķis vienmēr bijis neatņemama viņas ģimenes daļa. Vienmēr ir bijis savs mājas kaķis un vēl pagalma kaķi, un vēl draugu kaķi . Viņasprāt, kaķis var kļūt par labāko draugu, jo dažiem no tiem piemīt tāda sapratne par attiecībām, lietām, mīlestību un pašcieņu, no kā daudzi cilvēki varētu vēl pamācīties. Īpašniece ir pārliecināta, ka katrs kaķis, kurš kļūst īpašs savam saimniekam, spēj izmainīt sava saimnieka ieradumus, raksturu, dzīvesveidu uz labāku un atvērt cilvēka sirdi beznosacījuma mīlestībai.

Šobrīd nu jau 12 gadus pie ‘’Karjala bar’’ īpašniekiem dzīvo Odgi – gudrs, graciozs ar siāmietim raksturīgām iezīmēm apveltīts runcis un apmēram pusgadu ar ‘’Cat Care Comunity ‘’palīdzību atrasta apmēram gadu veca kaķenīte Mimī :‘’ Viņa ir neveiklākais kaķis, kuru jebkad esmu redzējusi, bet bezgala mīļa, maiga un kļuvusi par īstu skaistuli. Viņas pieņemšanas process bija ļoti grūts, iesākumā Odgi bija nobijies, vēlāk Mimī tika ierādīta vieta, daudzreiz biju gatava padoties, jo bija žēl gan vienu, gan otru, bet tagad varu teikt, ka abi kopā spēlējās, jūtās labi viens otra klātbūtnē un Mimī skatās uz Odži kā uz savu pielūgsmes objektu.’’ – apgalvo ‘’Karjala bar’’ īpašniece.

Tā kā abi īpašnieki ir lieli kaķu mīļi, tad staigājot pa Vecrīgu, pamazām iepazinuši Vecrīgas kaķus, barojuši viņus vai palīdzējuši labajiem cilvēkiem, kuri rūpējās par viņiem. – ‘’ Agrāk Vecrīgā bijuši ļoti daudz ielas kaķi, nu ir palikuši daži. Viens no viņiem Murene vai Mince, kā nu kurš viņu sauc. Populārākā kaķene , Vecrīgas “seja”, katru dienu viņa tiek nofotografēta vismaz 50 reizes, viņas bildi var atrast blogos par Latviju. Vienkārša pelēkstrīpainā kaķene, kura ir izvēlējusies dzīvot brīvībā uz ielas, kura ēd Rīgas restorānos, nekad neieejot iekšā, kurai ļoti patīk uzmanība un glāsti, un tad, kad viņa pazuda uz 2 nedēļām, mūsu bārā tika atstāti daudzi telefonu numuri ar lūgumu piezvanīt, kad viņa atradīsies. Tas tādēļ, ka ar pacietību un mīlestību, mums izdevās viņu pierunāt nākt pie mums pusdienās ik dienas un mūsu terase kalpo viņai kā vasaras rezidence.’’- viņa arī bijis tas iemesls, kādēļ īpašniece vēlas darīt vairāk priekš citiem kaķiem un viņu topošajiem saimniekiem.

Tekstu sagatavoja: Samanta Vilmane

Lasi, dalies un palīdzi!