Kaķu drošības likumi

CAT CARE COMMUNITY

Kaķi ļoti mīl pārvietoties pa visu mājvietu, kad neviena cilvēka nav mājās. Kaķu ziņkārība un rotaļīgums var kaķiem likt nonākt nepatikšanās, vai pat gūt traumas. Iegaumējiet šos ieteikumus, lai jūsu mājas kļūtu par drošāku vidi tavam kaķēnam!

 • Cenšaties izvairīties no indīgiem augiem!

Kaķiem patīk košļāt zāli un augus, bet daži no šiem augiem kaķiem ir pat ļoti bīstami, pat nāvējoši. Arī neindīgie augi var kaķim izraisīt vemšanu, vai caureju. Turiet bīstamos augus kaķiem nepieejamākās vietās, vai vislabākajā gadījumā, neturiet šādus augus mājās. Ja kaķim ļoti patīk zāle un augi, iegādājaties, vai izaudzējiet savam mīlulim atbilstošos zaļumus!

 • Turiet pēc iespējas tālāk tīrīšanas līdzekļus!

Lieciet tīrīšanas līdzekļiem priekšā aizsargrestes, vai turiet tos ļoti neaizsniedzamā vietā, lai kaķim nebūtu iespējams nolaizīt, košļāt, vai pat apēst kādu tīrīšanas līdzekli. Šajos līdzekļos ir ļoti bīstamas vielas! 

 • Nepieļaujiet, ka kaķis tiek klāt pie medikamentiem!

Turiet visus medikamentus pēc iespējas augstāk, lai kaķim nebūtu iespējams tikt klāt, vai turiet tos kaķim nepieejamā telpā. Medikamentu iepakojumus kaķim ir iespējams sakošļāt, un saindēties ar kādu no medikamentiem! Lietojot medikamentus, vienmēr pārliecinieties, vai kāda no tabletītēm nav nokritusi zemē!

 • Pārliecinieties, lai kaķim nebūtu iespējams saplēst asus priekšmetus!

Kaķiem patīk rotaļas, un tie bieži vien var uzlēkt uz galda, plauktiem, krēsliem un citām mēbelēm, tāpēc, lūdzu, novietojiet priekšmetus, kuri saplēšanas rezultātā varētu būt kaķim bīstami, kaķim nepieejamā vietā. Kaķis var netīšām šīs lietas saplēst, savainoties, vai pat sakošļāt kādu asu priekšmetu , vai lausku.

 • Vienmēr atvienojiet visus kontaktus no kontaktligzdām!

Ja tavam kaķim patīk visu sakošļāt, tad elektrības vadiem ir jāpievērš it īpaša uzmanība. Atvienojiet visus vadus no elektrības, lai kaķim nedraudētu briesmas! Lai pasargātu vadus no sakošļāšanas, iesakām iegādāties speciālus vadu aizsargus, vai apklāt vadus ar kaut ko kaķiem negaršīgu, kā , piemēram, kādu aso mērci, vai arī iegādājoties speciālus pūšamos līdzekļus!

 • Visus vadus sasieniet mezglā!

Ir bijuši gadījumi , kad kaķi spēlējoties ar vadiem , vai striķiem , satin tos ap savu kaklu un paši sevi nosmacē, vai arī sakošļā vadu sīkos gabaliņos, un ar to aizrijās.

 • Pirms došanās prom – pārliecinies, vai esi pārbaudījis veļasmašīnu, žāvētāju, vai citas iekārtas!

Kaķiem ir tāda tendence ielīst kādā tumšākā, mazākā un klusākā nostūrī, kas var tos novest pat līdz traģēdijai! Kaķi bieži vien ielien ledusskapjos, saldētavās, žāvētājos, un vēl citās iekārtās, tāpēc vienmēr pārliecinies, vai visas iekārtas ir tukšas un aizvērtas!

 • Noņem no galdiem galdautus!

It īpaši mazajiem kaķēniem gribās uzzināt, kas tur uz galda atrodas, tāpēc , aizķeroties aiz galdauta, viņš var mēģināt uzvilkties augšā uz galda. Rezultātā kaķēni var sapīties un nokrist, salaužot kaulus un doties pie veterinārārsta uz ārkārtas vizīti! Noņem no galdiem galdautus, ja tie netiek lietoti!

 • Drošība tualetē.

Turiet tualetes podu vākus aiztaisītus, lai kaķēns nevarētu iekrist un netikt laukā!

 • Aizsargrestes!

Bieži vien cilvēki pat neaizdomājas, cik bīstami kaķēnam var būt pat nedaudz pavērts logs, daudzi uzskata, ka kaķi vienmēr piezemējās uz četrām kājām, bet katru gadu klīnikās tiek nogādāti kaķi ar gūtām traumām tieši dēļ neaizvērtiem logiem, tāpēc iesakām logiem uzstādīt aizsargrestes, lai kaķēni nevarētu gūt bīstamas traumas!

 • Nadziņi, nadziņi!

Neapgriezti nadziņi var ieaugt kaķu ķepiņās, kas var novest pie infekcijām, sāpēm, grūtībām pārvietoties un iet uz kastīti. Pārbaudi sava kaķēna nadziņus ik pēc pāris nedēļām, lai pārbaudītu, vai tos nevajadzētu apgriezt.

Avots: humanesociety.