Kā uzglabāt mīluļa barību?

HILL'S PET NUTRITION LTD. CAT CARE COMMUNITY

Kā uzglabāt mīluļa barību?

Tas, kur un kā uzglabā sava kaķa vai suņa barību, var būtiski ietekmēt tās kvalitāti un svaigumu pēc atvēršanas. Te būs daži biežāk uzdotie jautājumi un ieteikumi par veiksmīgu visu suņu un kaķu Hill’s sauso barību un konservu uzglabāšanu.

Kā pareizi uzglabāt mana kaķa vai suņa sauso barību?

Suņu vai kaķu barību Science Plan™ un Prescription Diet™ iepakojumi ir jāuzglabā vēsā, sausā vietā, kur temperatūra nepārsniedz 38 °C (100 °F). Šādi jārīkojas, lai novērstu vitamīnu noārdīšanos un tauku oksidēšanos, kas izraisa barības sasmakumu. Mīluļu barības saglabās vislabāko garšu, ja tās tiks uzglabātas oriģinālajā iepakojumā, kas nodrošina tauku barjeru. Uzglabājot temperatūrā, kas ir augstāka par 48 °C (120 °F), ilgāk par 48 stundām, var paātrināties normālā degradācija un vitamīnu noārdīšanās.

Vai varu sava kaķa vai suņa barības konservus turēt garāžā?

Jūsu kaķa vai suņa barības uzglabāšana nekontrolētā vidē, piemēram, garāžā vai ārpus telpām, nav ieteicama.

Kaķu un suņu sausajām barībām – uzglabājiet barību vēsā un sausā vietā. Vislabāk iepakojumu ir turēt tālāk no grīdas, lai samazinātu potenciālo parazītu rašanās risku.

Kaķu un suņu barības konserviem – pirms atvēršanas turiet konservus vietā, kur temperatūra ir no 10 līdz 38 °C (50–100°F). Suņu vai kaķu barības konservus nedrīkst sasaldēt, jo var mainīties barības tekstūra un garša.

Vai varu izmantot plastmasas tvertni sava kaķa vai suņa barības uzglabāšanai?

Daudziem suņu un kaķu saimniekiem patīk pārbērt sava mīluļa sauso barību no iepakojuma citā tvertnē. Uzņēmuma Hill’s™ iepakojuma inženieru veiktajos pētījumos ir noskaidrots, ka uzglabāšana dažādās plastmasas tvertnēs (atkritumu tvertnēs, maisiņos ar aizvelkamu aizdari, atkritumu vai virtuves maisos, gumijas/plastmasas tvertnēs, plastmasas spaiņos utt.) var piešķirt aromātu un garšu lolojumdzīvnieku sausajām barībām, kas negatīvi ietekmēs to garšu. Maisiņi ar aizvelkamu aizdari, atkritumu un līdzīgi maisi nepasargās arī no tauku uzkrāšanās maisa ārpusē. Drīkst uzglabāt tīrās metāla tvertnēs (mazas metāla bundžas, metāla atkritumu tvertnes utt.). Ja vēlaties izmantot uzglabāšanas tvertni, lieciet tajā barību oriģinālajā iepakojumā, lai nodrošinātu ideālu uzglabāšanas veidu.

Kā uzglabāt atvērtus kaķu vai suņu barības konservus?

Kaķu vai suņu barību Science Diet™ un Prescription Diet™ atvērtie konservi jāuzglabā ledusskapī, lai saglabātu mitrumu, līdz minimumam samazinātu saskari ar gaisu un aromāta nodošanu citiem produktiem. Kaķu vai suņu barību atvērto konservu uzglabāšanai vislabāk ir izmantot lolojumdzīvnieku barību plastmasas vāciņu, ko ir viegli uzlikt uz bundžas, lai novērstu mitruma izgarošanu un aromātu sajaukšanos, kā arī barības apkalšanu. Ja plastmasas vāciņš nav pieejams, arī plastmasas plēve nodrošinās ļoti labu mitruma, gaisa un aromātu barjeru. Maisiņi ar aizvelkamu aizdari nodrošina labu mitruma barjeru, taču nenodrošina labu skābekļa un aromātu barjeru.

Dažreiz mans mīlulis neēd visu. Cik ilgi kaķa vai suņa barība var atrasties bļodiņā? Cik ilgā laikā drīkst izmantot atvērtos konservus?

Kaķu un suņu sausajām barībām

Sauso barību mīluļa bļodiņā var turēt nenoteiktu laiku, pie nosacījuma, ka tā atrodas vēsā, sausā vietā, kas ir pasargāta no tiešas saules gaismas un insektu vai grauzēju radītā piesārņojuma. Taču iesakām katru dienu izmazgāt suņa vai kaķa bļodiņu un iebērt tajā svaigu barību.

Kaķu un suņu barības konserviem

Bļodiņa, kurā ir Tava mīluļa neapēstā mitrā barība vai konservi, ir jāiztukšo 4 stundu laikā, ja apkārtējās vides temperatūra ir virs 10 °C (50 °F). Atvērtie konservi ir jāuzglabā ledusskapī, kur temperatūra ir no 4 °C līdz 7 °C (40–45 °F), maksimums 5–7 dienas. Kaķu vai suņu barība, kas ir palikusi ilgāk par šo laiku, ir jāizmet.

Kā var noteikt, ka neatvērtā kaķu vai suņu mitrā vai sausā barība joprojām ir lietošanai derīga?

Kaķu un suņu sausajām barībām

Datuma kods uz plastmasas iepakojumiem atrodas uz kreisā stūra savienojuma, netālu no 4 vai 5 ciparu SKU numura, pie iepakojuma apakšdaļas. Datuma kods uz Hill’s vidējiem vai lielajiem iepakojumiem atrodas iepakojuma augšdaļā, pārsvarā uz priekšējās aizdares. Zemāk sniegtajā piemērā redzams, ka šajā iepakojumā esošās barības derīguma termiņš ir līdz 2010. gada aprīlim. Pēc 2010. gada 1. aprīļa neatvērtais lolojumdzīvnieku barības maiss ir jāizmet.

Kaķu un suņu barības konserviem

Skatiet derīguma termiņu, kas ir iespiests visu konservu apakšā. Zemāk sniegtajā piemērā redzams, ka šajā bundžā esošās barības derīguma termiņš ir līdz 2010. gada decembrim. Pēc 2010. gada 1. decembra neatvērtā lolojumdzīvnieku barības bundža ir jāizmet.

Ņemiet vērā, ka tas, ko dodat savam kaķim vai sunim ir izšķiroši svarīgs tā veselībai, bet tas, kā uzglabājat sava mīluļa barību, arī var radīt būtisku atšķirību. Lai nodrošinātu optimālu sava četrkājainā drauga barības uzglabāšanu, ņemiet vērā šos padomus! Lai garda katra diena!

Raksts tapis sadarbībā ar  Hill’s Pet Nutrition Ltd.