Kā pielāgot barību atbilstoši kaķa vajadzībām un dzīvesveidam?

HILL'S PET NUTRITION LTD. CAT CARE COMMUNITY

Vai katrs kaķa īpašnieks būs saskāries ar apjukumu, kas pārņem, kad pretī raugās plašais barības veidu sortiments. Pēc kā labāk vadīties – zīmola, garšas, varbūt bildes uz iepakojuma? Par to, kā atrast piemērotāko barību savam mīlulim – portāla “Apollo” sarunā ar PetCity speciālisti Anželu Fomičevu.

Speciāliste atzīst: “Cilvēki, ierodoties veikalā, bieži vien apjūk, jo jebkurā veikalā barības ir tik daudz, ka neviļus rodas jautājums – vai tiešām kaķa barošana ir tik sarežģīta? Varbūt jāizvēlas pa vienam no katra un visi būs laimīgi?

» No idejas līdz realitātei – kas jāņem vērā, iegādājoties kaķi

Tik liela izvēle nepieciešama, jo katrs kaķis ir citāds – vieni ir jūtīgāki, citi ir alerģiski, kāds cits kaķis ēd ļoti izvēlīgi. Kā neapmaldīties šajos plauktos? Veterinārārsti parasti iesaka izvēlēties profesionālo barību, taču ir ļoti svarīgi, lai arī pircējs pievērš uzmanību sastāvam, pārlasa, kas tad īsti slēpjas iepakojumā.”

Kam pievērst uzmanību, izvēloties barību savam kaķim?

“Pērkot pārtiku kaķim, jādomā līdzīgi, kā iegādājoties ēdienu sev. Tajā nevajadzētu būt krāsvielām un konservantiem, dažādām “E” vielām un garšas pastiprinātājiem. Vidēja un augstākā līmeņa barībās šādu lietu tomēr nav.

Diemžēl arī Latvijas tirgū ir tādu preču zīmju barības, kurām sātīgumu dod tieši garšas pastiprinātāji. Protams, šāda barība var būt kā kāds neveselīgāks našķis – nekas briesmīgs nenotiks, ja tādu bauda laiku pa laikam, taču, ja šāda veida barība ir kaķa galvenais uztura avots, ilgtermiņā var rasties veselības problēmas,” secina Fomičeva.

 

Eksperte atzīst, ka “pašlaik pasaulē aktīvi diskutē par to, kādam procentam no barības būtu jābūt ar gaļu – vai tie ir 80% gaļas vai arī gaļas un dzīvnieku valsts subproduktu, vai arī tas ir cits procents. Izskatās, ka gala lēmums tuvākajā nākotnē nav gaidāms, jo katra firma cenšas darīt labāko.

» Lēta vai dārga barība mājdzīvniekam – kāda atšķirība?

Dzīvnieki ir dažādi – dažiem der barība, kurā ir augsts olbaltumvielu saturs, ir dzīvnieki, kuriem to ir grūti sagremot – tiem uzturvielas vieglāk būs iegūt no barības, kurā vairāk ir graudu – tie ir vieglāk sagremojami un ātrāk konvertējami enerģijā.

Labs ir tas, kas der tieši jūsu mīlulim. To, vai kaķim der jūsu izvēlētā barība, var pamanīt pēc dažādām pazīmēm – kad kaķim mirdz spalva, spīd acis, nav problēmu ar spalvu kamolu veidošanos gremošanas traktā, kaķis nav aptaukojies un izskatās paēdis.”

Vai pietiek ar paļaušanos uz to, kas lielākiem burtiem rakstīts uz paciņas?

“Principā jebkuram kaķu barības zīmolam ir savs sadalījums. Tas nav veidots tīri mārketinga nolūkiem – rūpīgi papētot iepakojumus, pircējs ātri vien atklāj atšķirības saturā: kādā barībā ir vairāk šķiedrvielu, citā – augstāks proteīna līmenis vai zemāks tauku saturs. Katrai barībai ir pievienots arī savs mikroelementu komplekss, kas var palīdzēt pret konkrētām veselības problēmām,” stāsta PetCity speciāliste.

Anžela Fomičeva dalās pieredzē: “Bieži sastopama situācija – cilvēkam mājās ir sterilizēts kaķis. Viņš dodas uz veikalu un izvēlas pārtiku sterilizētam kaķim, domājot, ka ar to arī meklējumiem būtu jāapstājas.

RAKSTS TAPIS SADARBĪBĀ AR  HILL’S PET NUTRITION LTD.
Avots: Apollo