Daži padomi kā palīdzēt ielas kaķiem aukstajā laikā!

CAT CARE COMMUNITY

Ziema ir jau klāt! Daži padomi kā palīdzēt ielas kaķiem aukstajā laikā!

  • Pirms iedarbināt automašīnu, pāris reižu pabungājiet pa auto pārsegu, lai pārliecinātos, ka kaķis nav zem tā paslēpies vai ielīdis pie dzinēja sildīties. Tāpat vienmēr pārbaudiet riteņus un to arkas.
  • Nelietojiet dzesēšanas šķidrumu jeb antifrīzu tur, kur tas varētu nonākt saskarē ar kaķi, tas ir indīgs un nāvējošs. Uzglabājiet to nepieejamā vietā un sakopiet, jas tas ir noplūdis. Lielākā daļa antifrīza ražotāju kā galveno sastāvdaļu izmanto etilēna
    glikolu, labāk lietojiet tos ražojumus, kuros ir izmantots etilēns propilēns, tas ir mazāk indīgs, tomēr tāpat kaitīgs.
  • Izvairieties no ķīmijas un sāls izmantošanas sniega kausēšanai. Tas var būt nāvējoši dzīvniekiem, ja tiek laizītas ķepas vai dzerts no izkusušā sniega peļķēm. Tāpat tas var savainot kaķa pēdu spilventiņus. Alternatīva ir dzīvniekiem draudzīgie sniega kausēšanas materiāli/šķidrumi, kas ir pieejami daudzos zoopreču veikalos.
  • Kastrēšana un sterilizācija uzlabo kaķa vispārējo veselību, un veselīgi kaķi ir labāk pasargāti no aukstuma. Tomēr, ja jūs veicat ielas kaķu kastrēšanu vai sterilizāciju ziemas laikā, regulāri jāpārbauda slazdi un dzīvniekam jānodrošina siltums pirms un pēc operācijas laikā. Ja ir auksti jums, tad visdrīzāk ir ļoti auksti kaķiem slazdos, kur tie ir pakļauti aukstumam uz ilgāku laiku.