Bez pagaidu mājām viņi neizdzīvos. Pārbaudīts veids, kā palīdzēt ielas kaķiem

CAT CARE COMMUNITY

Redzot ielās kaķēnu barus un pieaugušo mīluļu kolonijas, nereti nākas aizdomāties par to, vai šiem kaķiem var palīdzēt. Protams, aktuāla ir iespēja novietot trauciņu ar barību vai ūdeni tiem pieejamā vietā, taču biedrības “Cat Care Community” aktīvistes Anna Pētersone un Vineta Pigite sagatavojušas informāciju par to, kā palīdzēt četrkājainajiem draugiem. Šāda sistēma strādā arī biedrībā.

“Katru dienu, ejot ārā, mēs saskaramies ar ielu kaķiem, kas ir nobijušies un visu laiku meklē kādu vietu, kur var paslēpties no lietus, suņiem un automašīnām!”

Daudzi cilvēki grib palīdzēt, barojot kaķus, kas, neapšaubāmi, ir pelnījuši lielu cieņu. Tomēr bieži vien kaķīšiem nepieciešama lielāka palīdzība, jo daudzi no viņiem ir slimi un tiem ir nepieciešama ārstēšanās, higiēna un siltums.

Ja katrs no mums varētu piedāvāt pagaidu naktsmītni un pienācīgu aprūpi vismaz vienam kaķim, viņš būs bezgalīgi pateicīgs jums par to un, pateicoties jums, viņa dzīve mainīsies uz labo pusi!

Tuvojas kaķēnu laiks, un pagaidu mājas – tas ir tas, bez kā mazulīši neizdzīvos. Nodrošinot kaķim pagaidu mājas, jūs palielināsiet iespēju kaķim dzīvot laimīgu dzīvi!

Jūsu darbības secība:

  1. Paņemiet kaķubērnu mājās.
  2. Pabarojiet.
  3. Pārliecinieties, ka kaķim nav blusu. Gadījumā, ja jūs tās atrodat, iegādājieties pilienus veterinārajās klīnikās un izārstējiet kaķi.
  4. Apmeklējiet veterinārārstu, lai pārliecinātos, vai kaķa veselība nav apdraudēta.
  5. Fotografējiet un publicējiet kaķu attēlus sociālajos tīklos. Tas ir ātrākais veids, kā atrast viņam īpašniekus, jo varbūt viņš ieinteresēs kādu no taviem draugiem, kurš mīl kaķus.

“Ja jūs nekad neesat ņēmuši dzīvniekus no ielas, jūs būsiet patīkami pārsteigti par viņu acīm, kuras jums dos neierobežotu mīlestību un pateicību par jūsu labo sirdi un palīdzību!”

Paņemot kaķi pagaidu mājās, jūs uzzināsiet, kā par to rūpēties, un jums būs daudz vieglāk saprast, vai esat gatavi paņemt mājās īsto mājdzīvnieku.

Un arī jūs dosiet piemēru saviem bērniem, iemācot viņus palīdzēt tiem, kuri ir vājāki, un parādot žēlsirdību, kas ir neatņemama audzināšanas sastāvdaļa.

Jaunu māju atrašanas process var ilgt no dažām stundām līdz veselam mēnesim. Viss var būt atkarīgs no dzīvnieka vispārējā fiziskā stāvokļa un no tā, kāda aprūpe ir nepieciešama.

Nākamajā reizē, ejot ārā no savas mājas, pievērsiet uzmanību, vai kaķēns nav aiz automašīnas rata, un dariet to, ko jūs varat izdarīt.

Jūs varat vērsties arī biedrībā “Cat Care Community” sakarā ar palīdzību mājas meklējumos. Ar biedrību var sazināties, rakstot uz e-pasta adresi catcare.community@gmail.com vai zvanot Zandai Indriksonei pa tālruni 29386986, Jekaterinai Diamond pa tālruni 28843407.”

Avots: Mansdraugs.